Inmiddels zijn 3 wedstrijden achter de rug en wist de ploeg 7 punten te pakken. Die laatste wedstrijd (2-2) voelde als een verlies. Voordat we verder kijken naar de wedstrijd tegen Ouderkerk, blikken we eerst terug op de afgelopen wedstrijden met 19 voor en 4 tegen. Groeit deze ploeg naar grote hoogtes?

Tegen Argon thuis werden de eerste 3 punten binnen gehaald. Na 10 minuten werd de score geopend door de Schwalbekoning die een voorzet van Baloknelli knap binnen werkte. Twee minuten later was het alweer raak. Argon had ongetwijfeld in haar analyse opgeschreven dat de nummer 6 nooit zou schieten, maar Baloknelli bedacht zich geen moment toen de bal voor zijn voeten verscheen. De keeper zag verbaasd hoe het net achter hem opnieuw krulde. De Trainer moest hals over kop een wissel toepassen toen de Schwalbekoning al bijna naast hem op de bank zat. “Wissel maar Nummer 14, ik heb last van mijn rib”. Ietwat teleurgesteld moest hij toch weer even tussen de lijnen plaatsnemen. De lichtvoetige en af en toe struikelende aanvaller maakte dan toch plaats voor Nummer 14 die even daarna de Sleep kon bedienen en nog eens 7 minuten later was het andersom, 4-0. Argon kon voor rust nog wat terug doen, maar in de 2e helft was het opnieuw de Sleep die de 5e treffer op zijn naam schreef. Met een penalty van Nummer 14, een snoeiharde botsing-kopbal van de Daanvoerder en opnieuw de Sleep werd het 8-1 voor de rood-blauwen. De Daanvoerder reageerde ietwat duizelig voor de camera over zijn kopbal: “ik pheb wel een pheetje last phvan m’n neus hoor. De phoorzet kwam en ik zag de vherdediger komen, maar dacht evfen doorbijten.”

De week erop wachtte er een uitwedstrijd bij… ja… waar eigenlijk. Robinhood heeft geen eigen complex en maakt daarom gebruik van diverse locaties. Dit seizoen blijkt dat bij Zuid-Oost United te zijn, al twijfelden wij of dat men daar ook wist. De Schwalbekoning was er niet bij, ditmaal was er geen Schwalbe, maar wel een dikke enkel. Gekoeld tussen de groene bonen van een twee-letterige supermarktketen moest hij vrijdagavond al op de blaren zitten. De aftrap tegen Robinhood stond gepland voor 12.00 uur, maar tijdens de warming-up bleef de andere helft opvallend lang leeg, het zal toch niet. Uiteindelijk waren alle spelers op het veld dus konden we eindelijk beginnen. Nee hoor, eerst even warmlopen, waar wij al in een cooling down stadium verkeerden. Na ook nog eens een teambespreking konden we eindelijk starten. Druk zetten en vroeg scoren was de opdracht van de Trainer, maar voorlopig lukte alleen het eerste. Na een nieuwe balverovering kon Baloknelli de bal direct op de Sleep geven en de voorsprong was een feit. Vrij snel daarna was het opnieuw Baloknelli die deze keer Zizou voor het doel zette. Met een strak schot in de lange hoek was de keeper kansloos en had Zizou een primeurtje. “Oui, het ies mijn ierste doelpunt ien diet elftal en voor mij une speciaal moman, omdat ook mijn kiend en mon femme hier aanwezig waruh. Ja bon, tres bon”. Het ging snel, want ook Nummer 14 pikte zijn goal mee, ditmaal op aangeven van de Sleep. Voordat we verder gaan moeten we eerst de scheidsrechter beschrijven. Men neme een niet geheel fitte jongen, een middellijn gecentreerde looplijn, het fluitje in de rechter mondhoek en bij elk discussiepunt koos hij meer voor groen dan voor blauw. Indien spelers een overtreding claimden, dan was deze daar ineens en alles was buitenspel, zelfs vanaf eigen helft, maar aan de andere kant liepen de spelers altijd op lijn en dus mochten ze door. Thuisfluiters zijn er altijd, hoort er zelfs een beetje bij, maar dit spande echt de kroon. Toch kon hij niet anders dan een penalty geven voor het 3e Helfttal. Poppedoppie ofzo stond meerdere keren aan te dringen om de bal af te pakken. De tegenstander keek de eerste keer al geïrriteerd om, gaf de tweede keer een zetje, bij de 3e liet hij Poppedoppie ofzo de bal pakken en was hij al bezig met zijn aanloop. Een aanloop om vervolgens Poppedoppie ofzo de wereld eens op zijn kop te laten zien. Beide benen wezen naar boven en ietwat verbouwereerd lag Poppedoppie ofzo op de grond. Zelfs deze scheids kon hier niet onderuit en gaf een pingel. Nu nog een kaart toch? Ja die had ie ook nog, maar huh een gele?? En ook Poppedoppie ofzo geel?? Dit is toch… huh… dit klopt toch niet… naja. De Bruine Beer trok zijn nagels andermaal in en Nummer 14 mocht aanleggen voor de 3e treffer. Even later was hij ook de aangever op de Sleep, die de voorzet ineens afrondde. Zoals gezegd was de scheidsrechter erg onder de indruk van de thuisploeg. Zij schreeuwden om een penalty bij een overtreding ver buiten de 16, maar hij gaf hem toch en verzon er iets moois bij. Zelfs de spelers van Robinhood geloofde het niet en legde de bal zelf neer voor een vrije trap. Dit gebaar nam de leidsman dan ook maar over. Toch wist Robinhood deze helft eenmaal te scoren, waardoor de ruststand 5-1 was. In de tweede helft ging de ploeg verder waar het was gebleven, maar werd het toch onder druk gezet. Het ging ineens een stuk moeilijker, totdat het Kruiswijk-kartel ineens twaalf koppen telde. Al tellend sloeg de scheidsrechter de keeper over, maar het werd doorzien. Na een kwartier kopte de Sleep, jaja kopte hij Schapie de diepte in en het wollige orakel haalde natuurlijk gelijk doeltreffend uit. Even later wilde Schapie opnieuw de diepte in, maar werd afgevlagd. Een eenzijdige discussie deed de scheids vervolgens af met geel “Niet praten, je moet niet praten”. Door de ruimte en druk kon het middenveld vrijuit voetballen en Toyboy wist de diepte te vinden, kalm rondde hij de pass van de Sleep af. Bouwpakket zag vervolgens ook een keer de wereld op zijn kop door een identieke situatie en ook hier ontvingen beide spelers een gele kaart. Menig speler van Robinhood, met of zonder scheenberschermers, een eigen broekje en een paar sneakers zagen het al niet meer zitten. “Waarom bel je me, dit is niet leuk man”. Het slotakkoord was voor de Indonesische Diamant, je ziet hem weken niet en ook deze keer was hij weer onzichtbaar. Toch pikte hij een doelpuntje mee en was de eindstand 1-9. In de kleedkamer vroeg de leider van de tegenstander of we wilden opschieten, want er moest weer een andere ploeg in het kleedlokaal. Ik hoor je denken, de leider van een ploeg die een half uur na tijdstip aankomt en z’n tijd neemt, vraagt nu of wij even willen opschieten… bizar…

Met 9 winstpunten en een groot doelsaldo staat de ploeg dan ook bovenaan, maar men wist dat ze op bezoek moesten bij het altijd lastige Abcoude. De ploeg, het veld en het wedstrijdverloop zorgen meestal voor hachelijke wedstrijden. Ook deze wedstrijd kon daar aan toegevoegd worden. Vanaf de start was er een licht over(ge)wicht voor het 3e Helfttal, maar de kansen werden niet benut. De Vliegende Keep had gekneusde ribben, maar had zijn vervanger AeroFloyd al klaargestoomt. De strijd speelde zich af op het middenveld, maar toch hing er altijd een gevaar. De verdediging wist het solide dichte te houden, maar een goal zou wat rust geven. Die kwam er, Toyboy gaf een perfecte voorzet en Nummer 14 kon deze langs de sterk spelende keeper koppen. Toch wist Abcoude terug te komen in een van de spaarzame uitbraken, rust 1-1. Na de thee werd de ploeg verrast. Ondanks de druk en het voetbal op de helft van Abcoude wisten ze er opnieuw doorheen te glippen en zelfs op 2-1 voorsprong te komen. De druk werd verhoogd, want we zouden hier toch niet weer punten laten liggen. Aanval na aanval, kans na kans gingen voorbij, Bouwpakket op de lat (2 euro) en ook door de keeper duurde het nog even voordat de gelijkmaker viel. Uiteindelijk was het de Sleep die hiervoor zorgde dankzij de voorzet van Zizou. De Trainer wilde vervolgens een 3e spits er bij, want ze waren kapot en het middenveld was in handen van de rood-blauwen. Nummer 14 werd diep gestuurd aan de zijkant en zag Schapie opkomen in het midden. “Op het moment van spelen keek ik of Schapie buitenspel stond, maar dat was niet zo en hij schoof hem goed binnen. Dat de scheids vervolgens het niet durft om zijn beslissing te laten staan is zwak. We stonden allemaal al klaar op eigen helft en toch floot ie m af. Een zwakke leidsman, een goede keeper, maar met name de hoeveelheid gemiste kansen zorgden ervoor dat de 2-2 bleef staan. Geen man overboord, maar wel twee zuren punten verloren. De ergernis gedurende de week bij de spelers zullen de Trainer toch tevreden stellen: “Je kunt niet elke wedstrijd winnen, ook al willen we dat wel. Het feit dat ze er zo de P in hebben is een goed teken.” We zullen zien of de ploeg deze frustratie vandaag kan omzetten naar een driepunter tegen Ouderkerk 4. Aftrap, 12.00 uur.

Nummer 14

Afbeelding kan het volgende bevatten: gras en buiten